Brokat spożywczy - jadalny brokat

Efekt skrzenia się tortów, muffinek czy innych wyrobów cukierniczych uzyskuje się stosując jadalny brokat dostępny u nas w bogatej palecie barw. To sposób na uzyskanie niepowtarzalnego wykończenia swojego ciasta, zarówno na zewnątrz, jak i w jego wnętrzu!

Brokat spożywczy – na wierzch i do środka

Sypiąc brokat jadalny na tort można w ciekawy sposób zaakcentować jego odświętny charakter. Takie ciasto będzie pięknie ozdabiało urodzinowy czy ślubny stół i z pewnością zrobi ogromne wrażenie na gościach. Wykonany z jadalnych składników, z dodatkiem kolorowych barwników i substancji nadających mu połysku, doskonale komponuje się z ciastami i masami o różnych smakach. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie torty, które z zewnątrz wyglądają zupełnie niepozornie, za to po przekrojeniu odkrywają swoją kolorową, połyskującą zawartość. Taki efekt można uzyskać dosypując jadalny brokat bezpośrednio do masy, którą przekłada się warstwy biszkoptu.

Brokat do tortu – jak go nakładać?

Tego rodzaju produkt do dekoracji ciast dostępny jest w postaci sypkiego, delikatnego proszku. Poszczególne kolory można ze sobą łączyć i mieszać, uzyskując tym samym jeszcze bardziej spektakularny efekt na wyrobie cukierniczym.

Istnieją różne metody nakładania brokatu, zależne od rezultatu, który pragnie uzyskać cukiernik, jak i własnych preferencji. Dodając brokat do barwnika spożywczego można nadać głęboki swojej masie cukrowej lub masie do przekładania tortu. Za pomocą pędzelka można nabierać brokat i nakładać go delikatnie w wybrane miejsca na gotowym torcie. Można również dodać swojemu tortowi swoistego uroku „niekontrolowanego skrzenia” nabierając sypki brokat na czubek noża i zdmuchując go delikatnie w kierunku gotowego tortu.

Dlaczego warto zakupić brokat do ciast?

To ciekawy produkt, bardzo chętnie używany zarówno przez profesjonalnych cukierników, jak i osoby amatorsko zajmujące się pieczeniem i dekorowaniem ciast na użytek domowych uroczystości. Jego aplikacja nie wymaga wprawy w stosowaniu, jest bezproblemowa i gwarantuje natychmiastowy „efekt wow”!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium